Rzeczoznawcy samochodowi i maszynowi

Idź do spisu treści

Menu główne

Sprawdzenie historii pojazdu


Zamierzasz kupić pojazd używany - sprawdź jego historię. Nie pozwól się oszukać. Sprawdź, jaki jest faktyczny przebieg pojazdu, czy uczestniczył w kolizjach, jakie naprawy przechodził. Sprawdzając historię pojazdu możesz uniknąć niepotrzebnego wyjazdu. Pozwoli Ci to również uniknąć wielu niespodzianek (natury technicznej i prawnej) po zakupie. Pojazd może zostać sprawdzony w serwisie AutoBaza (pojazdy pochodzące z krajów europejskich) lub w serwisie CarFax (pojazdy pochodzące z USA i Kanady). Wpisz w okno poniżej numer VIN* pojazdu. Po potwierdzeniu zobaczysz, jakie informacje na jego temat znajdują się w bazach danych. Wstępne sprawdzenie pojazdu jest bezpłatne. Po zapoznaniu się ze wstępnym raportem możesz zdecydować, czy chcesz wykupić raport szczegółowy.


Kupujesz używane auto?Sprawdź

*VIN (Vehicle Identification Number) potocznie NUMER NADWOZIA jest złożonym zestawem znaków, który zostaje nadany pojazdowi przez producenta w celu jego identyfikacji. Istnieje norma ISO 3779 - 1983, która określa treść i budowę numeru identyfikacyjnego pojazdu, dzięki czemu może zostać stworzony jednolity dla całego świata system numerów identyfikacyjnych pojazdów samochodowych.
Numer VIN (nadwozia) sprawdzanego pojazdu można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym w polu ozanczonym literą E.
Fizyczny numer nadwozia najłatwiej znaleźć na tabliczce znamionowej. Ta umieszczona jest zwykle na wewnętrznej stronie przedniej ściany (w komorze silnika) lub na środkowym słupku drzwiowym.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego